Návod na ROWANet-FreeNávod na použití bezdrátové sítě ROWANet-FreePředpokladem pro použití bezdrátové sítě ROWANet-Free je přítomnost bezdrátové karty Wi-Fi standardu 802.11 (a)/b/g/(n) v notebooku, případně PDA/telefonu.

Postup je následující:

 

1. Zapnout bezdrátovou kartu
U většiny notebooků se Wi-Fi zapíná klávesovou zkratkou, nebo zvláštním tlačítkem či přepínačem. Bližší informace k použití karty Wi-Fi naleznete v uživatelské dokumentaci daného výrobku.

2. Spustit aplikaci Bezdrátové připojení k síti
Aplikace slouží k vyhledání a připojení k bezdrátové síti. Např. ve Windows XP se spustí poklepáním na ikonu nebo , kterou najdete v pravém dolním rohu lišty.

3. 3. Vyhledání a připojení k bezdrátové síti ROWANet-Free
Postup výběru záleží na ovladači síťové karty, ale většina notebooků používá ovladač, který je součástí operačního systému Windows XP, případně např. Intel PROSet/Wireless. Všechny ovladače mají základní funkce stejné a odlišnosti jsou pouze v grafickém provedení. Prvním krokem je prohledání dostupných bezdrátových sítí a druhým vybraní konkrétní sítě, ke které se chcete připojit.Pokud je síť ROWANet-Free dostupná, stačí ji zvolit a kliknout na tlačítko připojit.

4. Spustit webový prohlížeč a otevřít jakoukoli internetovou stránku.
Po otevření Internet Exploreru či jiného webového prohlížeče a odeslání požadavku na zobrazení jakékoliv internetové stránky, je uživatel automaticky přesměrován na dotazník, kde musí vyplnit základní údaje. Po odeslání vyplněného dotazníku je povolen omezený přístup na internet (maximálně 3 hodiny, maximálně 1 x za den).

Řešení problémů s připojením:


  • Nemohu vyhledat bezdrátovou síť ROWANet-Free.
    Zkontrolujte, zda máte zapnutou bezdrátovou síťovou kartu a zda prohledáváte sítě typu infrastruktura.. Pokud ano a nemůžete vyhledat pouze síť ROWANet-Free, může být na vině nedostatečný signál, pokuste se přiblížit k HotSpotu a tím zlepšit kvalitu signálu. Seznam vč. ilustračních map pokrytí signálem najdete v sekci kde se připojit http://www.rowanet.cz/index.php?akce=zobraz_vse .

  • Připojím se, ale žádná stránka se neotevře.
    Zkontrolujte, zda máte u bezdrátové síťové karty nastavené automatické přidělování IP adresy (DHCP).  • Mám nastaveno automatické přidělování IP adresy, ale stejně se nedaří otevřít žádnou stránku.
    Zkontrolujte nastavení Internet Exploreru, zda NEMÁTE nastaveno připojení pomocí serveru proxy (v prohlížeči Internet Explorer jej najdete v Nastavení - Možnosti Internetu - Připojení - Nastavení místní sítě - Server Proxy.

Zpět
© 2007 Kraj Vysočina - Odbor informatiky
Programming by MC Tech